jedálniček

Týždenný jedálniček 3.-9.1.2022

Šťastný nový rok! 

Opäť mám pre vás pripravený týždenný jedálniček s množstvom zaujímavých, časovo a surovinovo nenáročných receptov.

Prvé týždenné jedálničky v tomto roku však budú výnimočné. Rozhodla som sa pripojiť k vegánskej iniciatíve Veganuary, ktorá vyzýva ľudí, aby počas januára konzumovali len vegánsku stravu, čiže potraviny rastlinného pôvodu.

K tejto výzve sa pridávam už po tretíkrát. December je vždy náročný na kalórie, preto rada začínam rok ľahkou, pestrou a vyváženou stravou na báze zeleniny. 

Po skúsenostiach z minulých rokov môžem povedať, že vďaka tejto iniciatíve som získala nový pohľad na stravovanie, objavila som nové tipy potravín a jedál, zlepšila sa mi nálada a vždy som stratila aj zopár kíl. 🙂

Veganuary však nie je len o obmedzení stravovacích návykov. Cieľom tejto iniciatívy je upozorniť aj na globálny problém, ktorý sme si mi ľudia spôsobili nadmernou konzumáciou živočíšnych produktov. 

V rámci Minimalistického rodinného varenia vás chcem inšpirovať a motivovať, aby ste v januári konzumovali čo najviac jedál na rastlinnej báze. Preto v týždenných jedálničkoch nájdete v najbližších týždňoch len bezmäsité jedlá. 

Budem rada, ak mi dáte v komentári vedieť, ako sa vám recepty páčia. 

Prajem vám krásny a zdravý začiatok roka!

Andrea

jedálniček

Pre zobrazenie receptov kliknite na nasledujúce odkazy:

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *